Krajské seniorské soutěže

Krajská liga mužů

Aktiv klubů, který se konal v úterý 23. června, potvrdil složení skupin Krajské ligy mužů pro sezonu 2020/2021. V západní skupině se představí nováček soutěže Spartak Žebrák. Střídá tak mužstvo HC Příbram B, které podalo přihlášku (společně s „C“ mužstvem) do Krajské soutěže mužů. Formát Krajské ligy mužů byl v loňském roce schválen až do sezony 2022/2023, jediná změna se tak týká termínů play-off. Od nové sezony bude možnost rozhodující utkání dohrát ještě v pondělí.

První kolo je naplánováno na víkend 12. – 13. září 2020, konec základní části bude 21. února. Ihned následuje předkolo play-off, vítěz bude znám nejdéle 21. března 2021. Barážová kola jsou poté na programu od 03. do 14. března.

Krajská soutěž mužů

Do Krajská soutěž mužů bylo v letošním ročníku podáno celkem 16 přihlášek. Krom stávajících týmů budou v soutěži nově působit také dva pražské celky – HC Letci Letňany B a SK Žižkov Praha. Hrací formát byl zvolen dle Krajské ligy mužů s modifikací play-off. Oproti nejvyšší krajské soutěži postoupí do play-off pouze 4 nejlepší týmy z každé skupiny a ve čtvrtfinále se utkají křížem.

Soutěž začíná stejně jako Krajská liga o víkendu 12. – 13. září. Základní část ale skončí o týden dříve, aby konec play-off plánovaný na 07. března 2020 mohl navázat na druhé barážové kolo, do kterého postoupí vítěz soutěže.

Přílohy