Aktiv klubů schválil upravený model Krajské ligy mužů

Středočeský aktiv klubů měl na svém programu jako jeden z bodů schválení formátu Krajské ligy na další čtyřleté období od sezony 2023/24 (aktuálně platný formát platil do konce následující sezony). Vzhledem k sestupu týmu Řisut z II. ligy a žádosti o sloučení s Pražkou krajskou ligou byla nakonec jednohlasně zvolena úprava formátu již od následující sezony 2022/23.

Krajská liga byla rozšířena na 18 účastníků. Základní část se odehraje ve 3 skupinách (severní, jižní a východní). Každý tým odehraje dvě utkání s týmy z vlastní skupiny (doma/venku) a jedno utkání s týmy ostatních skupin (dle losu doma nebo venku). Zůstává tak zachován počet utkání - 22 utkání v základní části.

Přímo do čtvrtfinále postoupí vítězové skupin a doplní je nejlepší tým z druhých míst. Předkolo si zahraje osm nejlepších celků dle minitabulky sestavené z týmů umístěných ve všech skupinách na druhém až pátém místě (vyjma toho, co postoupí přímo do čtvrtfinále). Zůstane tak zachována možnost postupu více týmů z případné silnější skupiny.

Upravena byla i baráž. Poslední tým z každé skupiny odehraje „Skupinu o baráž“. V ní se utkán každý s každým s tím, že se započítají výsledky ze základní skupiny. Poslední tým z této skupiny se poté utká s vítězem Krajské soutěže na dvě vítězná utkání o právo účasti v dalším ročníku.

Tým HC Řisuty získal (po aktivu) právo účasti ve II. lize, místo v Krajské lize bylo následně nabídnuto klubům z nižší Krajské soutěže v pořadí dle umístění v loňském ročníku. Účast nakonec přijaly HC Benátky n. Jizerou „B“ a společně s vítězem Pražské krajské ligy 2021/22, HC Hvězda Praha, doplní účastníky v následující sezoně. Zahájení ligy je naplánováno na víkend 10. – 11. září, nový vítěz bude znám nejpozději 19. března 2023.

Přílohy