Krajská liga a soutěž mužů zná formáty i rozlosování

Na úterním Aktivu klubů Středočeského hokeje byl rozlosován nový ročník Krajské ligy a soutěže mužů.

Kluby Krajské ligy mužů si před 14 dny schválily úpravu formátu již od této sezony. Nový ročník tak poprvé zavede předkolo play-off, které by mělo zvýšit atraktivitu a vyrovnat případné výkonnostní rozdíly mezi skupinami. První utkání jsou na programu o víkendu 14. – 15. září.

Utkání 1. kola KLM 2019/2020

Č. utkání

Domácí

Hosté

S0001

SC Kolín B

HC Lev Benešov

S0002

Hokejový klub Čáslav, z.s.

HC Poděbrady

S0003

BK Mladá Boleslav B

SK Sršni Kutná Hora

S0004

HC Rytíři Vlašim

HC Žabonosy

S0005

HK Lev Slaný

HC Rakovník

S0006

HC Junior Mělník

HK Králův Dvůr

S0007

SK Černošice

HK Kralupy nad Vltavou

S0008

Slavoj Velké Popovice

HC Příbram B

 

Projednán byl také návrh na formát Krajské soutěže mužů. 14 účastníků si zvolilo systém 2 skupin (sever/jih) po sedmi týmech v základní části. První tři týmy z každé skupiny postoupí do nadstavbové části „A“, kde mezi sebou sehrají celkem 10 utkání (2x každý s každým). Týmy na čtvrtých až sedmých místech se utkají v nadstavbové části „B“, kde sehrají 2 utkání s každým týmem z druhé základní skupiny. V obou nadstavbových skupinách se započítávají veškeré výsledky ze základních částí.

Do play-off postupuje všech 6 celků z nadstavbové skupiny „A“ a doplní je dva nejlepší celky z nadstavbové skupiny „B“. Vítěz play-off postupuje do druhého kola Baráže o Krajskou ligu mužů 2020/2021. Krajská soutěž odstartuje ve stejném termínu jako Krajská liga.